Poznaň, Budapešť, Brno a Košice – študenti veteriny z týchto štyroch miest si v dňoch 13.-16. 10. 2016 mohli užiť kultúrnu výmenu na pôde našej IVSA Košice. Boli to síce len štyri dni, no nám sa podarilo vydolovať z určeného času čo najviac.

Štvrtok bol dňom príchodov. Hneď po výbornom obede sa išlo na wellness, kde si utrmácané svaly mohli oddýchnuť po ceste. Horúca sauna urobila svoje a večer na bowlingu mal každý skvelú náladu. Vyšli najavo skryté bowlingové talenty a začali sa formovať nové priateľstvá.

V piatok sme sa pochválili našou univerzitou a mestom Košice, spolu sme pokorili aj 160 schodov pri výstupe na vežu. Raz darmo, šesťdesiatmetrová výška, to už je ozaj krásny výhľad. No aj na takom školskom internáte sa nájdu pohľady priam exotické – nasledovala totiž návšteva školského Aqua-Terra Clubu, kde sa mohli návštevníci pokochať farebnými rybičkami a vzácnymi plazmi.

Sobota priniesla turistickýzážitok vo forme výletu do nádherných slovenských Tatier.

Autobus štartoval o ôsmej ráno spred školy a vyviezol našich turistov na Štrbské pleso. Hory ich privítali idylickým slnečným počasím, ktoré vydržalo celú cestu, kde-tu sa objavili aj zvyšky predtým napadnutého snehu. Nasledovala svižná prechádzka na Popradské pleso, kde prišli veľmi vhod obedové balíčky pripravené v školskej jedálni (chutné bagety) a turistov zahrial čajík a káva z miestnej reštaurácie.

Ako to už chodí, aj nedeľa – posledný deň návštevy Košíc – nedala na seba dlho čakať. No pred rozlúčkou si ešte návštevníci mohli užiť to, čo je veterinárom asi najbližšie – zvieratá. Čakal ich totiž výlet do košickej zoologickej záhrady. Ten aj napriek škaredému počasiu bol fantastický. Páčili sa im veľké priestory pre zvieratá, exotické druhy a samozrejme si pochvaľovali oddych v dobrej spoločnosti.

Rozlúčili sme sa pred Auparkom, kde už bol pripravený autobus, ktorý mal ich výlet ukončiť. Napriek tomu, že odišli, spomienky nám všetkým „ivsákom“ ostali a budú nás ešte dlho tešiť.

Silvia Zemanová

Advertisements